|
7 Mei 2010
ODE AAN DE GRETSCH
Al zijn hele muzikale leven was Poels op zoek naar de voor hem ultieme gitaar. Uiteindelijk heeft hij die met de Gretsch gevonden. In de Music Maker van deze maand doet hij verslag.
“Met mijn vorige gitaren was altijd wel iets aan de hand. Ze ontstemden of liepen aan, kletterden of hadden gewoon niet het geluid dat ik zocht. Ik was er te veel mee bezig, terwijl ik een gitaar nodig heb die gewoon zijn werk doet en mij niet afleidt tijdens een optreden.”
Pas twee jaar geleden zag de zanger-gitarist wat betreft de ideale gitaar het licht. Hij ontdekte de Gretsch, een gitaar met een prachtig geluid en een ‘ambachtelijke countryachtige uitstraling’. Poels heeft er ondertussen vier aangeschaft: de Gretsch Nashville, de White Falcon, de Tennessee Rose en de Chet Atkins.
Bij Poels’ speurtocht naar de juiste versterker liep het al niet anders. Na lang zoeken bracht een VOX AC15 uitkomst. Jack: ‘Dat ding is ideaal in combinatie met een Gretsch’. Voorlopig heeft Poels wat betreft de instrumentatie dus niks meer te wensen. En mocht het in de toekomst weer eens niet lukken, dan ligt het dit keer toch echt aan hemzelf, geeft ook hij volmondig toe.
Bron: Music Maker 2010/04
En, oh ja, ook degenen die nog steeds op zoek zijn naar de ultieme Poels-poster moeten beslist even een blik in deze Music Maker werpen.
Wilt u reageren? Klik hier
|
|